wydarzenia

Forza Italia 2022 coraz bliżej. Jakie auta zobaczymy na tej włoskiej fecie?

Forza Italia 2022 odbędzie się już 12 czerwca. Jakie samochody przyjadą na to coroczne spotkanie miłośników motoryzacji i kultury włoskiej? Zapowiada się szeroki wachlarz modeli.

Forza Italia 2022 – jakich samochodów możemy się spodziewać na tym włoskim evencie?

Forza Italia 2022 odbędzie się już w pierwszej połowie czerwca, a dostępne miejscówki na ten event rozeszły się tak naprawdę w przeciągu kilku dób. Zapisało się ponad 200 uczestników. Wśród nich znajdziemy właścicieli takich klasyków, jak stare Fiaty 500 z lat 60. XX wieku, Ferrari 308 z lat 70., Lanci Delta GT i.e. z lat 80. czy Cinquecento Sporting z lat 90. i nowszym modeli z XXI wieku. To naprawdę szeroki przekrój aut. Dokładnie 210 dumnych właścicieli zajedzie 12 czerwca o godzinie 8:00 pod Pałac w Rozalinie, by pokazać się wśród sobie podobnych pasjonatów i amatorów „włoszczyzny”.

Ba, sama próbowałam w zeszłym roku dotrzeć na Forzę, ale niestety – Kappa miała inne plany. Jakie? O tym przeczytacie w szczerym podsumowaniu naszego „burzliwego romansu”.

W tym roku obowiązkowo wpadam jako media, więc szykujcie się na fajną relację 🙂

Brzmi nieźle, prawda? Co powiecie, jeśli dodamy, że na miejscu przewidzianych jest również kilka atrakcji dla gości? Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w imprezie dla odwiedzających dostępne są w specjalnej zakładce na stronie. Obecnie wiadomo już, że głównymi partnerami event jest m.in. Alfa Romeo, Lamborghini, Vespa czy Liberty Motors. Organizatorzy pracują również dla specjalnym rajdem nawigacyjnym. Ma on towarzyszyć pokazowi samochodów. Zapowiada się naprawdę fajna przygoda!

Na uwagę zasługuje również fakt, że na spotkanie pod Pałac w Rozalinie przyjadą właściciele pojazdów z całej Polski!

Forza Italia 2022 – lista uczestników

Szczegółowa lista uczestników wydarzenia dostępna jest tutaj. My jednak przedstawimy Wam najciekawsze modele znajdujące się w tym zestawieniu.

1. 1750 GT Veloce – 1970 r.
Adam, właściciel, należy do klubu Scuderia Scandinavia, co dodatkowo intryguje, przynajmniej nas!

2. Lancia Delta GT i.e.- 1987 r.

3. Maserati Biturbo 420 – 1985 r.

4. Maserati Quatroporte – 1981 r.

5. Farrari 412 – 1986 r.

Oczywiście, na miejscu nie zabraknie nowszych i najnowszych reprezentantów włoskiej motoryzacji. Jednak to nieustannie te najstarsze budzą pożądanie i uznanie publiczności!