wydarzenia

Weekendowy rozkład jazdy – kalendarz imprez motoryzacyjnych 13-15 sierpnia. Co się dzieje?

Kalendarz imprez motoryzacyjnych i w ten weekend pęka w szwach! Sprawdzamy, gdzie warto wybrać się, by obejrzeć ciekawe auta i świetnie spędzić czas.

Kalendarz imprez motoryzacyjnych 13-15 sierpnia

Zacznijmy więc może od samego początku. Piątek 13-tego nie musi być wcale pechowy! Właśnie dzisiaj Radomskie Klasyki ponownie zapraszają na swoje klasyczne nocne kruzingi. Classic Night Cruise #16 – plac Corazziego zaczyna się o godzinie 20:00 na placu Corazziego w Radomiu. Uczestnicy będą mogli przegryźć pyszną kolację w foodtrucku i o 22:00 wyruszyć na nocną jazdę po mieście. Udział mogą wziąć pojazdy, których prezentacja modelu odbyła się najpóźniej w 1989 roku, a także wszystkie modele Poloneza i Fiata 126p niezależnie od roku produkcji.Na miejscu nie zabraknie zaprzyjaźnionych fotografów – MK Black, cudlaka69 i Damiana, ich syna. Z pewnością spotkacie tam również Zawolno!

fot. Zawolno

W piątek zapraszamy również do wspólnego turlania się po Warszawie pod nazwą Fiat 126p Night Cruise czyli jazda bez celu. Choć najmilej widziane są maluchy, organizatorzy ucieszą się także z obecności innych pojazdów polskiej produkcji.

Weekend mocno motoryzacyjny!

W weekend 14-15 sierpnia odbędzie się Panorama Oldtimerfest. Organizatorzy zapowiadają super konkursy, atrakcje, także dla najmłodszych. Zapraszają do Hotelu Panorama w Mszczonowie. Wśród współorganizatorów m.in Typowy Mirek i Giełda Klasyków ze swoimi klasykami na sprzedaż. Na evencie można także zaprezentować swojego klasyka – wystarczy przyjechać pod Hotel przed 9:00 w sobotę. Impreza trwa do niedzieli do godziny 18:00.

Niedziela również oferuje dużo ciekawych wydarzeń! Zacznijmy od 2 Rawski Zlot Klasyk, Custom & Moto. Jest to zlot grupy AreU9ted po 2 latach przerwy od organizowania eventów. Na imprezie mile widziane są samochody klasyczne, customowe, tuningowe oraz motocykle. Wszystko to z okazji 700-lecia miasta Rawy Mazowieckiej. Auta tuningowane muszą przejść akceptację organizatorów 🙂 Impreza odbywa się na terenie Hali Tatar Rawa, od godziny 9:00 do 17:00 w niedzielę, 15 sierpnia.

fot. Adrian Mirgos

W tym samym czasie na Stadionie Miejskim w Makowie Mazowieckim nie zabraknie motoryzacyjnych emocji! To pierwsze takie spotkanie pod nazwą SUMMER TUNING FESTIVAL . vol1. Opłata wjazdowa wynosi 20 zł – w tej cenie są zapewniona gadżety i wyżywienia dla zwiedzających. Organizatorem jest WMA Cars Project. Na stronie wydarzenia możecie także podejrzeć, jakie przerobione pojazdy pojawią się w niedzielę na stadionie. Impreza trwa od 11:30 dnia 15 sierpnia.

W ten weekend oczywiście także odbywa się 17 Ogólnopolski Zlot Fiata 126 OPOLE. Z przecieków już wiemy, że zapowiada się na miejscu naprawdę udana impreza, a Maluchy zjeżdżają się z całego kraju… i nie tylko? 😉

Ten weekend to także Beskidzka Integracja 2021! Impreza zaczyna się już dzisiaj o godzinie 15:00, a potrwa do niedzieli, do 12:00. Na miejscu pojawią się ciekawe pojazdy i sponsorzy, którzy zadbali o wysoki poziom eventu! Będą do kupienia naklejki, koszulki i inne gadżety! Zapowiada się świetne wydarzenie, a wszystko to w Istebnej!

fot. Jakub Nowicki

Dla amatorów wraków, którzy chcą poczuć adrenalinę, dobrym przeżyciem będzie 3 Runda 2021 PLW – Chąśno koło Łowicza. Organizatorem jest Polska Liga Wraków, a event odbędzie się w Górkach, pod Łowiczem (łódzkie). W wyścigu mogą wziąć auta już zezłomowane, ale jeżdżą lub te stare do wartości 1000 zł. Na stronie eventu dostępne wszystkie najważniejsze informacje!

A Wy, gdzie wybieracie się w ten weekend? 🙂