opinie

Daily youngtimer do 5 tysięcy złotych. Czy to w ogóle możliwe? Sprawdzamy Wasze propozycje!

Daily youngtimer, nie tylko na lato, do 5000 zł? Wielu powie, że nie do znalezienia. My jednak szukamy, także redakcyjnego wozu, który spełni kryteria.

Daily youngtimer do 5000 zł – czego szukać?

Daily youngtimer to synonim wozów z lat 90. XX wieku, które zaczynają być dumnie nazywane tym mianem. Sprawdzamy więc, czy można znaleźć wygodny samochód, który będzie się wyróżniał na drodze w tym przedziale cenowym!

Na całoroczne daily najlepiej sprawdziłby się sedan lub kombi. Zacznijmy więc tradycyjnie – od Mercedesa. W201 lub W124 to propozycje, które najszybciej przychodzą na myśl w tych pieniądzach.

Coraz częściej jednak, także na grupach tematycznych, pojawiają się ogłoszenia z autami, których nawet nie opłaca się oglądać. Rozżaleni kupujący twierdzą, że wszystkie dobre egzemplarze są już dawno w Afryce. Może i coś w tym jest, jednak wciąż można wyłowić w miarę dobrą bazę do jeżdżenia na co dzień do 5000 zł.

Najważniejsza jest oczywiście blacharka i to ona często okazuje się tym elementem, który odwodzi od zakupu potencjalnie ciekawego auta.

Przenosimy się nieco na północ i lądujemy w Szwecji. Volvo 850/940 to propozycja dla wymagających, którzy liczą na komfort i dobry styl. Sedany zaczynają na siebie zwracać uwagę, choć na drodze wciąż spotkamy sporo kombi raczej nie traktowanych jako youngtimer.

Ponownie skierować swoją uwagę można w stronę niemieckiego Audi 100 C3. Zadbane egzemplarze z końcówki produkcji na karku mają już ponad 20 lat, jednak wciąż można je wykorzystywać na co dzień, dzięki wspomaganiu czy przestronnemu wnętrzu. To klasa „E” i choć niewiele na to z zewnątrz wskazuje, ten wóz potrafi zaskoczyć wyposażeniem i ilością miejsca w kabinie.

A może coś nieco bardziej ekstrawaganckiego?

Wymienione wyżej propozycje są zbyt oklepane? A co powiecie na ciekawego Francuza? Choć wiele osób wzdryga się na samą myśl o starszych Peugeotach lub Citroenach, jest kilka opcji, które warto wziąć pod uwagę. Daily youngtimer w postaci Peugeota 405 wyróżnia się komfortem, a nierzadko także i wyposażeniem. Francuskie wozy zapisały się w już w historii motoryzacji wygodą, jaką oferują.

I ostatecznie dla osób, które szukają emocji z jazdy, również zimą, dobrą propozycją może być BMW serii 5, a dokładnie BMW E34. Choć będzie trzeba się z pewnością nieco naszukać, wciąż jeszcze można znaleźć w miarę zadbane egzemplarze, które będą dawały przyjemność z użytkowania.

A dla tych, którzy nie boją się wyzwań i włoskiej motoryzacji, wciąż ciekawą opcją może być Lancia Kappa. Auto nietuzinkowe, niesamowicie wygodne w środku i wciąż w śmiesznych pieniądzach, jak za wyposażenie, które często oferuje.

To jak, ku której opcji skłaniacie się najbardziej? A może macie swoje propozycje daily klasyka do 5000 zł? 🙂