wydarzenia

Zloty motoryzacyjne 2022 – już dziś zarezerwuj te terminy. I zamawiaj pogodę!

Jeśli zastanawiacie się, jakie zloty motoryzacyjne 2022 warto odwiedzić, jesteśmy – kolejny już rok – z pomocą. Oto najciekawsze propozycje JUŻ do wpisania w kalendarz!

Zloty motoryzacyjne 2022 – te propozycje to must have sezonu

Styczeń, luty, marzec

Choć te miesiące wciąż kojarzą się nam z zimowym snem klasyków i ogólnie szeroko rozumianej klasycznej motoryzacji, w kalendarzach pasjonatów nie brakuje ciekawych wpisów. Mowa tu choćby o nawigacyjnym rally sprincie. Wydarzenie dobre na rozgrzewkę i idealne, by podszkolić swoje umiejętności czytania itinerera i ogólnie trasy przejazdu rajdu.

Podejrzewam, że i w tym roku być może będzie organizowany Rajd Pań, ale póki co Automobilklub Polski milczy i nic nie zdradza. Tymczasem zachęcam Wam do sprawdzenia, jak nam rok temu poszło na trasie i trzymania kciuków, by i w tym roku organizatorom się… chciało!

Kwiecień 2022

Cykliczne Spotkania Klasyków w Mińsku Mazowieckim już zapowiedziały swoje rozpoczęcie sezonu… z przytupem! Z informacji dostępnych na stronie wydarzenia wynika, że organizatorzy przewidzieli gadżety i atrakcje dla 40 załóg. Zapowiada się ciekawie, czekamy na więcej informacji.

Także Wesołe Maluchy przygotowują swój start sezonu, tym razem w formie rajdu do Wilkowyj. Wyjazd zapowiedziany jest z Zielonki, a całe miasteczko docelowe ma być… zajęte przez klasyki!

W kwietniu również zapowiedziany został II Charytatywny Konwój Wyjątkowych Aut. To event organizowany przez Fundację Motoryzacja Dzieciom. Cel przejazdu pozostaje póki co słodką tajemnicą, ale jedno jest pewne – cel jest wyjątkowy, podobnie jak i auta, które zjadą się na start.

I na koniec dwa równoległe wydarzenia: Zlot Classic Cars Legionowo oraz Rozpoczęcie sezonu klasycznej motoryzacji 2022 w Skierniewicach. To pierwsze organizowane jest w formie przejazdu. Plan drugiego wciąż pozostaje tajemnicą.

Na Torze Wyścigów Konnych Służewiec swoje wydarzenie Zlot klasycznej motoryzacji i custom bike zapowiedziała ekipa Tetzlaff Classic Car. To podobno kolejna już edycja, podczas której do oglądania będą zarówno klasyczne auta, jak i rowery!

Graty w Garażu zapowiedziały również II Patriotyczny Rajd Portalu. Trasa? Nieporęt – Sarnowa Góra – Gołotczyzna – Młock – Rydzewo. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Maj 2022

W maju, tuż po majówce, Mszczonowskie Klasyki zapowiedziały Spot rozpoczynający sezon 2022. Co w planie? Przede wszystkim zlot klasycznych aut, a potem wspólny przejazd na stawy św. Anny i tam wspólne ognisko.

Czerwiec 2022

W czerwcu na liście pojawia się Moto Fest 2022. To kolejna już edycja eventu na terenie malowniczego Kąpieliska Chorwacja nad Dunajcem (woj. małopolskie). Choć szczegóły imprezy nie są jeszcze znane, to z pewnością dedykowana jest ona fanom aut tuningowych.

W czerwcu również w planach jest impreza, której zbytnio nie trzeba przedstawiać fanom klasycznej motoryzacji – VI Charytatywny Rajd Koguta. Tym razem trasa przejazdu prowadzi na Mazury, a dokładniej do Giżycka. Organizatorem jest Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie.

W czerwcu można również wybrać się swoim klasykiem na hel. Event organizuje Stowarzyszenie Skc126P & klasyki PRL, ale więcej szczegółów póki co nie znamy.

Pod koniec czerwca do siebie zapraszają ponownie organizatorzy OSAKA VI – Zlot fanów japońskiej motoryzacji. Leśna Przystań w Grodkowie, w województwie opolskim będzie czekała na wszystkich zainteresowanych pod koniec miesiąca. Zgłoszenia ruszają 1 lutego 2022 r.

Lipiec 2022

Idąc za ciosem, w lipcu również czeka na Was ciekawa impreza – JAPFEST 2022 – 9th International Edition. To kolejne wydarzenie adresowane do fanów japońskiej motoryzacji. Event odbędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Tomaszowo w województwie lubuskim.

W lipcu zapowiedziany jest również Ultrace. Wciąż czekamy na więcej informacji.

Sierpień 2022

W sierpniu odbędzie się Jurassic Cars Party 2022. Co to takiego? To impreza organizowana w JuraParku w Bałtowie. Celem jest zgromadzenie w jednym miejscu posiadaczy najlepszych projektów tuningowych z kraju, i nie tylko w Bałtowie, województwo świętokrzyskie.

W tym miesiącu czeka na Was również 7 Międzynarodowy Festiwal Cabrio Poland. Miłośnicy cabrioletów, szykujcie się!

Wrzesień 2022

Germanfest Melo na Molo 2022 to zakończenie sezonu z Syndykatem. Tradycyjnie impreza będzie odbywała się nad Pilicą, w województwie łódzkim.

Royal Stance to z kolei wydarzenie VAG Familia Golub-Dobrzyń adresowana do posiadaczy tuningowy pojazdów. Impreza zapowiedziana na Zamku Golubskim w województwie kujawsko-pomorskim.

Zloty motoryzacyjne 2022 prezentuje się póki co tak. Jest dopiero początek stycznia, więc wszystko może się jeszcze zmienić. Jeśli i Wy znacie ciekawe eventy warte uwagi – koniecznie dajcie nam o nich znać 🙂
UWAGA: LISTA BĘDZIE EDYTOWANA

Facebook