newsy, wydarzenia

Zaproszenie na 60. urodziny Jaguara E-type. Czas pobić rekord klasyków!

Trzymasz w garażu klasycznego Jaguara E-type? Okrągłe, 60. urodziny modelu to idealna okazja, by wybrać na zlot i pochwalić się swoim egzemplarzem.

Równe 60. urodziny Jaguara E-type to z pewnością ważna data w kalendarzu przyszłorocznych wydarzeń. Co roku odbywa się dzień otwarty w Classic Motor Cars, a w 2021 roku będzie on poświęcony właśnie kultowemu już modelowi Jaguara. Zapowiada się naprawdę świetna impreza!

60. urodziny Jaguara E-type – jakie atrakcje?

Classis Motor Cars chciałoby, aby dokładnie 28 sierpnia pod siedzibą firmy zjechało się jak najwięcej Jaguarów E-type’ów. Właściciele będą mieli okazję wziąć udział w kilku konkursach. Będzie też szansa na wygranie ciekawych nagród od CMC.

W zeszłym roku odbyła się impreza z okazji urodzin Jaguara Mark 2. Zjechało się tam około 5000 osób i można było podziwiać ponad 100 klasycznych samochodów. Wydaje się, że 60. urodziny Jaguara E-type to idealna okazja, by pobić ten rekord. Czy im się uda?

Otworzymy drzwi do naszego fantastycznego warsztatu, aby ludzie mogli się rozejrzeć i zobaczyć umiejętności i rzemiosło związane z renowacją klasycznych samochodów. Odbędą się praktyczne demonstracje, a nasi wykwalifikowani technicy będą na miejscu gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania techniczne. Chcemy, aby to przyjęcie urodzinowe było niezapomniane.

– opowiada dyrektor zarządzający Classic Motor Cars, Nigel Woodward.

Na miejscu znajdą się stoiska z jedzeniem, napojami, atrakcje dla najmłodszych. Organizatorzy chcą, by była to idealna okazja, by odwiedzić to miejsce całą rodziną. Pojawią się także dystrybutorzy zabawek, sprzedawcy części samochodowych czy wyrobów sztuki motoryzacyjnej.

Historia modelu

Jaguar E-type produkowany był w latach 1961-1975. Godny uwagi jest fakt, że to sportowe auto znalazło się w zestawieniu stu najpiękniejszych samochodów wszech czasów. Ranking przygotował „The Daily Telegraph„. Wyposażany był w trzy silniki:

  • R6 3,8 l (3781 cm³), DOHC o mocy 269 KM,
  • R6 4,2 l (4235 cm³), DOHC o mocy 269 KM,
  • V12 5,4 l (5344 cm³), SOHC o mocy 276 KM.

Co ciekawe, koło sportowej kierownicy wykonywane było z drewna do roku 1970, Dopiero później, z modelach z silnikiem V12, zastosowano kierownicę bez drewna.

Podsumowując, obecnie ceny Jaguarów E-type wystawionych w Polsce wahają się od prawie 400 000 złotych do 150 000 zł. Dla porównania – wartość europejskich pojazdów wystawionych na portalu AutoScout24 zaczyna się, po przeliczeniu na złotówki, od 115 000 zł, a kończy nawet na 1 370 000 zł!