wydarzenia

Bialskie Klasyki Nocą – Klasyczny Piątek u Radziwiłłów. Jakie auta można zobaczyć w lubelskim po zmroku?

Bialskie Klasyki Nocą właśnie zakończyły swój sezon. Z tej okazji zorganizowali Klasyczny Piątek u Radziwiłłów. Piękny teren i równie ciekawe klasyki!

Bialskie Klasyki Nocą – jakie auta przyjeżdżają na te zloty?

Bialskie Klasyki Nocą to grupa pasjonatów klasycznej motoryzacji, którzy spotykają się w sezonie letnim. Biała Podlaska też ma swoje klasyki i mają się one całkiem dobrze. Celem grupy jest przede wszystkim promowanie starej motoryzacji z regionu Białej Podlaskiej i okolic. Spotkania odbywały się w lipcu i w sierpniu o godzinie 18:00, przy parkingu obok hotelu Skala w Białej Podlaskiej.

Ba, tym razem z okolicznych miejscowości i wsi również zjechały się ciekawe egzemplarze. W tym nasz golf 🙂
Co można było zobaczyć?

Na miejscu nie zabrakło wyrobów rodzimej motoryzacji – przyjechały dwa Fiaty 126p i dwa Polonezy. Jeden dumnie obklejony naklejkami Złombola, a drugi, zrobiony całkiem ze smakiem. Oba Caro Plusy. Pojawił się również Fiat 125p na żółtych blachach. Stał w towarzystwie Gaza 21. Tuż obok ustawił się Mercedes C124 z pięknymi, skórzanymi fotelami i „wychuchanymi” felgami.

Moje spojrzenie przykuł również czerwony Golf II z 1990 roku w wersji „Rio”. Próbowałam znaleźć więcej informacji o tej wersji, ale jak zwykle – internet milczy, podobnie jak w przypadku mojego „Toura”. Nie mniej, egzemplarz jest bardzo ciekawy, a według słów właściciela – jest on jeszcze na gaźniku, z benzynowym silnikiem 1.6.

Pojawił się również bardzo ciekawy motocykl – był to najprawdopodobniej Junak z koszykiem, choć zastanawiamy się, czy nie był to IŻ (radziecki motocykl). Jeśli znacie odpowiedź – koniecznie dajcie znać!
EDIT: już wiemy, że jest to Dniepr. Dziękujemy!

Nie zapomnijmy także o Fiacie Coupe, Chryslerze Sebringu, VW Golfie I z ostatnich lat produkcji (z skrzynią 5-tką) czy ładnym Mercedesie W201. Pod osłoną nocy wszystkie prezentowały się pięknie.

Spojrzenia przykuwała również ciekawie zrobiona wystawka i Polski Fiat strojący tuż obok!

To było naprawdę udane spotkanie. Chętnie odwiedzę ekipę Bialskie Klasyki Nocą w kolejnym sezonie. 🙂