wydarzenia

Zlot Citroen XM Polska #4.0 i Rajd Nawigacyjny „NAZNACZENI”. Ziemia łowicka dawno nie widziała tak udanych imprez!

Zlot Citroenów XM, Rajd Nawigacyjny „NAZNACZENI” to imprezy, które odbyły się w miniony weekend w powiecie łowickim. To były naprawdę udanego dwa dni z klasykam!

Rajd Nawigacyjny „NAZNACZENI” – impreza nie tylko dla Citroenów

Jak się okazuje, choć Rajd Nawigacyjny „NAZNACZENI” towarzyszył zlotowi Citroenów XM, mogły w nim wziąć udział inne klasyczne pojazdy. I to było coś! Na miejsce zjechało się kilka ciekawych aut. W rajdzie wzięło udział dokładnie 30 samochodów. Część zlotowiczów połączyła siły i pojechała w połączonych drużynach.

Zlot Citroenów XM odbył się pod honorowym patronatem Starosty Łowickiego, a przy organizacji imprezy pomagały także lokalne instytucje kultury, na czele z partnerami komercyjnymi i patronatem lokalnych mediów.

Trasa rajdu prowadziła przez ciekawe miejsca ziemi łowickiej, zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące lokalnej historii, architektury oraz innych ciekawostek związanych z regionem. Na trasie czekała stresująca niespodzianka – zatrzymująca policja, która… wręczała prezenty od Starosty Łowickiego. 🙂
Meta rajdu była w skansenie w Maurzycach, gdzie uczestnicy mieli okazję jeździć wśród XIX-to wiecznej zabudowy. Tam nastąpiło wręczenie pamiątek zlotowych oraz nagród.

Wśród wyróżnionych, w tym z nagrodą starosty, znalazła się Katarzyna Lewandowska. Została nagrodzona za zaangażowanie w życie społeczne związane z miłośnikami Citroenów w Polsce.
Inni wyróżnieni nagrodami to: Krzesimir Dębski (za najwyższy przebieg w samochodzie), Sławomir Cabała (za najstarszego XMa), Maciej Janowski (za najładniejszego „nie-XM’a”), Tomasz Mączka (za najdalszy przyjazd – z Podkarpacia). Najładniejszym XMem zlotu wybrany został Citroen Państwa Szafrańskich.

Dodatkowe wyróżnienie przyznano Janowi Jarzynie za zaangażowanie w organizację zlotu oraz – spontanicznie – Dominikowi Bonieckiemu za przyjazd na rajd nawigacyjny z ferajną dzieciaków Lancią Thesis. To było coś!

fot. Brodaty photography

Co ciekawe, była również nagroda za najgłupszą minę rajdu, którą uchwycił na zdjęciu Brodaty Photography. Czy coś Wam to przypomina? Tak, na czerwcowym rajdzie z okazji 2. urodzin Girls Classic Wasze głupie miny próbował uchwycić WladMotive. Jeszcze ich nie widzieliście? Tutaj zdjęcia w pigułce 🙂

fot. Brodaty photography

Po rozdaniu nagród odbyła się sesja zdjęciową w skansenie. Relacje fotograficzne na pewno pojawią się na fanpage’u głównego organizatora – DMS heritage atelier oraz Brodaty Photography, który relacjonował imprezę!

Byliście na tym rajdzie? Lubicie takie wycieczki krajoznawcze z klasykiem w tle? Koniecznie dajcie znać!