gadżety motoryzacyjne

Gadżety do auta: zawieszka kostka pod lusterko wsteczne. Hit PRL-u!

Zawieszka kostka pod lusterko wsteczne, szczególnie w kolorze białym, to kwintesencja tuningu aut lat 80. i 90. Wieszało się ją pod lusterkiem wstecznym.

Zawieszka kostka pod lusterko wsteczne – jak ją wieszać?

Nieodłącznym elementem w starym samochodzie były jeszcze do niedawna dwie bujające się kostki. Zazwyczaj miały one kolor biały, a ich wygląd bazował na tradycyjnych kościach do gry.

Pierwotnie, w Stanach Zjednoczonych, były one symbolem gotowości do wyścigu samochodowego. Później przypisywano im przynoszenie szczęścia. Dzisiaj można je jeszcze spotkać właśnie zwisające przy lusterku wstecznym. Dodają one charakteru i klimatu minionej epoki.

Kostki na lusterko wykonane są zazwyczaj z pluszowego materiału. Są przyjemne w dotyku. Starszym momentalnie przywodzą na myśl minione lata, a młodsi często korzystają z ich wyglądu, by nieco „postarzyć” swoje auto nadać mu wyjątkowego charakteru.

Zaraz oprócz funkcjonalnych kratek okiennych, to praktyczny gadżet do samochodu, który sprawi, że wraz ze swoim pojazdem cofniesz się do lat 80. i 90. Dodatek szczególnie upodobali sobie pasjonaci klimatu vintage. Mowa tu również o posiadaczach FSO Poloneza, Fiata 125p, Fiata 126p czy podobnych aut ze wschodniego bloku.

Zawieszka kostka pod lusterko wsteczne mogła również występować w odcieniach czerwieni, czerni czy błękitu. Element można było przymocować także do wewnętrznej strony szyby przedniej przy pomocy specjalnej przyssawki. W sklepie Girls Classic Moto dostępnych jest kilka kolorów i wzorów kostek. Znajdziecie je tutaj.