kalendarz 2024, klasyk do porannej kawki

Julia i jej czarne BMW e34. Duża felga, własny styl. To dopiero początek motoryzacyjnej przygody!

Czarny lakier, duże koła, design nie do podrobienia. Takie jest BMW E34 Julii. Dlaczego dziewczyna zdecydowała się właśnie na takie auto? Jakie są jej motoryzacyjne plany?

Girls Classic Moto: Skąd pomysł na BMW E34?

Julia odpowiedź na to pytanie zaczęła stwierdzeniem, że model E34 powoli staje się klasykiem. To auto pokroju limuzyny dla gangsterów w latach 90. Gdy zapytałam ją, dlaczego tak właściwie kupiła to auto, odpowiedziała, że to był po prostu moment. Jeden telefon do znajomego, a po godzinie umowa była podpisana. Po dwóch nabytych E36 w różnych nadwoziach, Julia pokochała stare wozy z tylnym napędem.

Girls Classic Moto: Opowiedz o aucie: dane techniczne, skąd je masz?

BMW E34 Julii ma ksywę „Babcia”. Auto wpadło w jej ręce przez wujka, który ma ogromny sentyment do tego auta. Kiedyś z kolegą obaj mieli E34, wujek sprzedał, a jego kumpel odsprzedał dziewczynie. Z dnia na dzień padła decyzja o sprzedaży auta. Tak właśnie Julia stała się włascicielką BMW E34 z 1990 roku. Litraż to pancerna jednostka M20B25, która potrzebuje więcej uwagi niż kobieta. 🙂

Cały silnik na starym pająku robi wrażenie dla oczu, niesamowity dźwięk dla uszu. Mimo tego pięknego opisu, całe auto (za)daje masę pytań, na które nie tak łatwo znaleźć odpowiedź. Właścicielka przyznaje, że od samego początku to była trudna miłość. Dużo włożonego czasu oraz ciężka praca finalnie dały aktualny wygląd wozu.

Girls Classic Moto: Co robisz przy BMW E34 sama?

Jeszcze jest bardzo dużo pracy przed Julią, sama to przyznaje. BMW E34 może nie jest idealna, ale… własna. Dziewczyna uwielbia siedzieć z autem w warsztacie, kiedy z każdą przykręconą śrubką wie, że jej pomaga, a siebie rozwija. Bardzo dużo rzeczy stara się robić przy niej sama, ale nie zawsze idzie to po jej myśli. Wtedy wkracza brat jej mamy.

Dużo przy tym wszystkim pomaga jej właśnie wujek Mariusz – gość, któremu jest mega wdzięczna za przekazanie przepalonego oleju w krwi i napędu do motoryzacji. 🙂 Bardzo docenia go za każdą chwilę, w której pokazuje nowe rzeczy i tłumaczy, co i jak trzeba zrobić. Robota wtedy idzie szybciej i jest o wiele przyjemniejsza, kiedy można pośmiać się razem w warsztacie.

Girls Classic Moto: Jakie dalsze plany motoryzacyjne?

Julia jest bardzo zadowolona z zakupu „Babci”. Kupując ją, dostała miano jej osobistego fotografa, mechanika i lakiernika. Przez to cały czas rozwija swoje umiejętności. Dalsze plany? Dumna właścicielka ma nadzieję, że na niej nie przystanie, bo chciałaby się wciąż rozwijać w kierunku motoryzacyjnym!

Auto i właścicielka znajdują się w kalendarzu Girls Classic Moto na 2024 rok – dostępny tutaj.
W naszym sklepie jest też Kalendarz z Polonezem ATU na 2024 – sprawdź!