kalendarz 2024, klasyk do porannej kawki

Paulina i jej Chevrolet Camaro RS. Biały lakier i czerwone wnętrze dobrze współgrają!

Chevrolet Camaro trzeciej generacji w wersji RS tak urzekło Paulinę, że musiało trafić w jej ręce. To prawdziwy klimat lat 80 z USA!

Girls Classic Moto: Skąd pomysł na Chevrolet Camaro RS? 

Chevrolet Camaro RS w rodzinie Pauliny był już dość długo. Od 2017 roku należał do jej brata, ale dziewczyna tak zafascynowała się tym egzemplarzem, że musiało skończyć się to odkupieniem.

Do rodziny auto trafiło w momencie, gdy poprzedni właściciel nie miał już siły na kolejną naprawę. Samochód był w dobrym stanie wizualnym, więc żal było nie skorzystać z okazji. Odkupili Camaro, a brat postanowił go odrestaurować.

W Mińsku Mazowieckim co roku odbywa się zjazd pojazdów zabytkowych „WARKOT”. W tym roku Paulina zasiadła za kierownicą Camaro i od tego momentu wszystko się zaczęło…!


Uznała, że to jest samochód stworzony dla niej, zaczęła nim jeździć na inne zloty i tak po rozmowach z bratem i pewnych ustaleniach, zaparkowała Camaro w swoim garażu.

Girls Classic Moto: zdradzisz nam jakieś dane techniczne, skąd je masz?

Jest to Chevrolet Camaro trzeciej generacji z 1991 roku, w wersji RS. Pod obszerną maską mieści się silnik V8 5.0L. Według dostępnych źródeł, ma on moc 170 KM, napęd na tylne koła. Pakiet stylistyczny RS był dostępny bez względu na silnik, obejmował specjalne zderzaki i malowanie oraz dodatki we wnętrzu. 

To jest w obłędnym kolorze czerwonym, z elementami plastikowymi w odcieniu czerni.

Girls Classic Moto: Co robisz przy Camaro sama?

Na to pytanie Paulina odpowiedziała szybko: póki co, to ona kupuje wszystkie części do samochodu!

Na szczęście auto nie wymaga jakiś dużych napraw. Właścicielka przyznaje, że co jest w stanie zrobić sama (z mężem mechanikiem), robią. Sama stara się brać czynny udział w naprawach, ale jak na razie udało się wymienić jej filtr powietrza.

Girls Classic Moto: Jakie dalsze plany motoryzacyjne? 

W kolekcji Pauliny i jej męża jest również Mercedes C124. Historia z Mercedesem W124 zaczęła się kilka lat temu. Najpierw był ten sam model, ale w sedanie. Marzeniem męża Pauliny było 124, ale w nadwoziu coupé. A że marzenia trzeba spełniać, po długich poszukiwaniach znalazł takie auto, jakie chciał. C124 jest młodsze od Camaro o rok. Mercedes jest w doskonałym stanie technicznym, jak i wizualnym.

Paulina ze śmiechem dodaje, że na ten moment nie mają gdzie schować aut codziennego użytku, bo miejsce w garażu zajęły klasyki! A jak wyjeżdżają na przejażdżkę to grają w kamień, papier, nożyczki, bo każde z nich chce jechać swoim autem.

Auto i właścicielka znajdują się w kalendarzu Girls Classic Moto na 2024 rok – dostępny tutaj.
W naszym sklepie jest też Kalendarz z Polonezem ATU na 2024 – sprawdź!