kalendarz 2024, klasyk do porannej kawki

Małgosia i jej Volkswagen Golf mk2. Limitowana wersja coraz rzadziej spotykana!

Volkswagen Golf mk2 to pierwsze auto Małgosi. Przez kilka lat przeszedł szereg modyfikacji. Ale to jeszcze nie koniec, bo plany są ambitne.

Girls Classic Moto: Skąd pomysł na Volkswagena Golfa? 

Gosia przyznaje, że Volkswagen Golf pojawił się w jej życiu świeżo po zdaniu prawa jazdy, czyli 22 marca 2017 roku. Najpierw pojawił się Golf mk2 za okazyjne pieniądze – ten wszedł w posiadanie jej chłopaka. Jakis czas po zakupie auta, dziewczyna zaczęła zgłębiać wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, na temat auta.

Girls Classic Moto: zdradzisz nam jakieś dane techniczne, skąd je masz?

Volkswagen Golf mk2 pojawił się w posiadaniu Gosi jako pierwsze auto. Na ogłoszenie natrafili na portalu Olx. Był to właśnie egzemplarz w wersji „Fire and Ice” z 1991 roku z silnikiem 1.8rp.

Wersję „Fire and Ice” wyprodukowano w liczbie 7000 sztuk. Wyróżnia ją tapicerka (fotele kubełkowe, fotel kierowcy z regulacją głębokości) w kolorach niebiesko-fioletowo-czarnym z logo edycji, nakładki na progi i nadkola takie same jak w wersji GTI, szeroki hokej (dokładka przedniego zderzaka), tylne lampy czerwono-czarne, logo wersji na tylnych słupkach bocznych.

Wyjazd po auto był aż do miejscowości Parcewo, koło Bielska Podlaskiego.

Golf mial wówczas zmieniony grill z podwójnych lamp na pojedyncza, stał na felgach stalowych 14″ cali w kształcie „serduszka” z golfa mk3. Po zakupie zostały zrobione w nim prace typowo użytkowe, takie jak hamulce, zawieszenie, łożyska kół oraz wymiana rozrządu.

Girls Classic Moto: Co robisz przy Golfie sama?

Rozrząd zrobił mechanik, a pozostałe rzeczy zrobiła właśnie Gosia i jej chłopak we własnym zakresie. Z modyfikacji przy golfie można wyróżnić zmieniony grill na podwójne lampy. Mają one „dymiony” odbłyśnik z ozdobnymi krzyżami w każdej z lamp. Przez dwa lata golf jeździł na seryjnych felgach modelu „estroril”, które to udało się dostać na szrocie podczas poszukiwania części do obydwu golfów.

Obecnie auto jeździ na felgach 16″cali BBS z Golfa mk3 (spadek po golfie kolegi). Na zdjęciu poniżej rozpoczęcie sezonu Youngtimer Warsaw na warszawskim Bemowie.

Girls Classic Moto: Jakie dalsze plany motoryzacyjne? 

W między czasie do rodziny dołączył VW Passat B6 w wersji highline z 2006 roku ze skrzynią DSG z silnikiem 2.0 TDI oraz młodszy stażem Seat Toledo mk2 z 2000roku z silnikiem 1.6sr. Dalsze plany to przerejestrowanie Volkswagena Golfa na żółte blachy oraz jakieś dodatkowe modyfikacje!

Przeczytaj o innych właścicielkach Golfów mk2:
Martyna i jej Golf mk2 z silnikiem 1.8 K-JET,
Monika i jej Golf mk2 w wersji C,
Julia i Golf mk2 na żółtych blachach.

Auto i właścicielka znajdują się w kalendarzu Girls Classic Moto na 2024 rok – dostępny tutaj.
W naszym sklepie jest też Kalendarz z Polonezem ATU na 2024 – sprawdź!