kalendarz 2024, klasyk do porannej kawki

Karolina i jej BMW E30. Choć to 316i, ambicje są ogromne. Czerwony lakier przyciąga!

Karolina, właścicielka BMW E30 przyznaje, że pod maską auta wciąż jest fabryczne 316i. Plany są jednak ciekawe, a czerwony lakier i złota felga – hipnotyzują!

Girls Classic Moto: Skąd pomysł na BMW E30?

Karolina przyznaje, że od zawsze podobała się jej starsza motoryzacja. Dzisiejsze samochody wyglądają tak przeciętnie. Pomysł na auto marki BMW pojawił się u dziewczyny nagle. Przypadkiem zobaczyła zdjęcie modelu E30 w internecie i od razu się zakochała. Później zostało już tylko czekać na tzw. okazję.

Wtedy pojawiła się ona – stojąca w krzakach i obrośnięta mchem gdzieś w niemieckiej posiadłości. Wyrejestrowana w 2014r, stała tak aż do kwietnia bieżącego roku (2023).

Girls Classic Moto: zdradzisz nam jakieś dane techniczne, skąd je masz?

BMW E30 Karoliny to 316i (silnik o pojemności 1.6 na wtrysku), 1991 rok produkcji, z silnikiem m40 o moc 102KM. W aucie jest nawet oryginalne radio z działającym kodem! W tamtym momencie nawet nie odpalała, ale dziewczyna „wzięła” ją w ciemno. Jak się później okazało, winna tego zamieszania była tylko pompa paliwa (swoją drogą niewymieniana chyba od fabryki, oznaczona jako 91r).

Girls Classic Moto: Co robisz przy BMW E30 sama?

Dumna właścicielka przyznaje, że auto trzeba było trochę poznać od środka. Na start, Karolina zdjęła z auta, co się dało. Wyczyściła tarcze, bębny, jarzma hamulcy. Wymieniła przewody hamulcowe i paliwowe. Założyła wygłuszenie i złożyła środek z powrotem. Narzeczony pospawał dziury, jednak nie wszystko dało się uratować, więc jeden błotnik musiał iść na straty. Samochód zyskał oryginalny kolor i narazie jeździ!

Girls Classic Moto: Jakie dalsze plany motoryzacyjne?

Karolina przyznaje, że z czasem na pewno chciałaby wsadzić do samochodu większy silnik. Ten o pojemności 1.6-litra daje radę, ale wiadomo… chciało by się więcej! Dziewczyna dodaje, że to choć trochę kontrowersyjne, myśli nad założeniem zderzaków i lotki od MT2. I nieco obniżeniem jej. Przyznaje, że najpierw trzeba jeszcze zrobić wydech i zawory!

Auto i właścicielka znajdują się w kalendarzu Girls Classic Moto na 2024 rok – dostępny tutaj.
W naszym sklepie jest też Kalendarz z Polonezem ATU na 2024 – sprawdź!