kalendarz 2024, klasyk do porannej kawki

Ola i jej Ford Fiesta XR2i. Długo poszukiwany egzemplarz w końcu idealny!

Ford Fiesta XR2i do Oli trafił w 2017 roku. Od tego czasu wiele się w aucie pozmieniało. Czy na tym koniec?

Girls Classic Moto: Skąd pomysł na Forda Fiestę XR2i?

Ola przyznaje, że jej pierwszym samochodem była Fiesta mk3 z silnikiem 1.1 z 1990 roku. Kupiona za tysiąc złotych! Mając stare auto, dziewczyna zaczęła się interesować, czy sę organizowane jakieś spotkania, eventy. W ten sposob zaczeła brac udzial w rajdach! Okazało się, że istnieje sportowa wersja Fiesty mk3. Bardzo się jej spodobała i Ola uznała, że właśnie takie auto się jej marzy!

Poszukiwania trwały długo. Być może w Polsce takich wersji zostało jedynie z 20 sztuk. Dziewczyna przyznaje, że widziała z 5 oryginalnych egzemplarzy przez 2 lata poszukiwań, a te były nawet ww Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii. Ostatecznie wybór padł na egzemplarz, który 10 lat stał w stodole, a wyciągany był spod słomy! Poszukiwanie części do auta jest naprawdę dużym wyzwaniem – ich już po prostu nie ma!

Girls Classic Moto: zdradzisz nam jakieś dane techniczne, skąd je masz?

Auto zostalo w 2000 roku przywiezione z Niemiec. Ola kupiła je w 2017. Jest to oryginalna Fiesta XR2i z silnikiem 1.6, 76 KM z 1990 roku.

Girls Classic Moto: Co robisz przy Fieście sama?

Przy aucie Ola nie jest w stanie dużo zrobić, bo po prostu nie ma gdzie. Ogranicza się to do podstawowych rzeczy, typy wymiana reflektorów, żarówek, kół, plastików (deska, radio), przełącznika zespolonego. Tu było największe wyzwanie, bo jest ich kilka rodzajów, a szroty ich nie odróżniają. W pewnym momencie Ola miała ich 20 w domu…

Przy tej pierwszej Fieście dziewczyna więcej robiła – sama spolerowała cale auto, wyjęła środek i go wyczyściła.

Girls Classic Moto: Jakie dalsze plany motoryzacyjne? 

Właścicielka nie ma wielkich planów wiązanych z Fiestą.

Auto jest już zrobione na tip top. Rok było u blacharza, który zrobił wszystko, co się dało.

Następnie pół roku auto stało u mechanika na remoncie silnika. Wszystko to tyle trwało, bo oczywiście nie było dostępnych części… Robione jest wszystko na bieżąco. Jednak bez odpowiednich części nie da się póki co udoskonalić niektórych elementów.

W przyszłości Ola chciałaby kupić Audi 100 Coupé. 🙂

Auto i właścicielka znajdują się w kalendarzu Girls Classic Moto na 2024 rok – dostępny tutaj.
W naszym sklepie jest też Kalendarz z Polonezem ATU na 2024 – sprawdź!