newsy

Planujesz wyjazd? Sprawdź mobilny nocleg w swoim ulubionym fast foodzie! Apetyczny hot dog czeka

Airbnb ułatwia swoim klientom mobilny nocleg w każdej części świata. Fani fast foodów, a dokładnie hot dogów, mogą spełnić swoje marzenie i przenocować w Oscar-Mayer-Wienermobil.

Oscar-Mayer-Wienermobil to nic innego, jak mobilny nocleg w formie przyczepy w kształcie hot doga. Jeden z pojazdów stacjonuje aktualnie w Chicago i należy do firmy AlexanDog + Jake N’Bacon. Bez wątpienia – brawa za ten niecodzienny sposób reklamy!

Mobilna paróweczka dla każdego!

Przepyszna „paróweczka” wyposażona jest między innymi w rozkładaną sofę. Znajdziemy ją za fotelem kierowcy. Komfortowy nocleg znajdą tu dwie osoby w ogólnodostępnej przestrzeni. Auto jest bardzo dobrze przeszklone, a w dachu znajduje się przesuwane okno. Dzięki niemu można podziwiać panoramiczny widok – czy to na okolicę, czy niebo pełne gwiazd. Pojazd w kształcie hot doga ma długość ponad 8 metrów!


Wnętrze auta wyposażone jest również w telewizor, a także w lodówkę pełną kiełbasek Oscara Mayera – hot dog to hasło przewodnie w Wienermobil. Tam znajdziemy też sprzęt do grillowania. 

Dla wyjaśnienia, pojazdy w kształcie hot dogów zasilane są silnikiem Vortec V8 o pojemności 6.0 l. W rezultacie wyciągają moc równą 300 KM. Wszystko na zmodyfikowanym podwoziu Chevroleta.

Mobilny nocleg inspirowany Dodgem i Jeepem Willisem

Firma Oscar Mayer wyprodukowała już kilka wersji tego ekstrawaganckiego i przyciągającego wzrok pojazdu. Podstawą był m.in. Dodge i Jeep Willis. Pierwsze auto zbudował Carl Mayer w 1936 roku. Poprzednie wersje można oglądać w Muzeum Henry’ego Forda w Michigan.

https://www.oscarmayer.com

Z dodatkowych ciekawostek, w oficjalnym sklepie marki są do kupienia nawet samochodziki w wersji „Hot Wheels” w kształcie hot doga! Co więcej, znajdziemy tam również inne gadżety – czapeczki tematyczne czy pluszaki. Aktualnie na amerykańskich drogach można znaleźć aż sześć niezależnie poruszających się pojazdów w kształcie hot dogów!

Podsumowując: tutaj możecie obejrzeć nagranie, jak pojazd wygląda i jak akurat radzi sobie w trudnych warunkach Alaski.

Zdjęcie główne: https://www.oscarmayer.com