newsy

Mitsubishi likwiduje swoją kolekcję. Do kupienia aż 14 wyjątkowych klasyków

Mitsubishi likwiduje wyjątkową kolekcję aut. To modele zachowane w unikalnym stanie. Mogą okazać się dobrym materiałem na nietypowego klasyka. Sezon 2021 już blisko!

Mitsubishi budzi apetyt na ciekawe klasyki

W Wielkiej Brytanii likwidowana jest właśnie jedna z ciekawszych wystaw w historii marki Mitsubishi. Przez wiele lat gromadziła najciekawsze modele producenta. Na szczęście te znajdujące się w Wielkiej Brytanii zachowały się w stanie idealnym. Mogą więc trafić na sprzedaż i znaleźć bardzo szybko nowych właścicieli.

We wspomnianej kolekcji znajdują się egzemplarze z różnych lat produkcji. Pochodzą one głównie z rynku brytyjskiego. Mają więc kierownicę po prawej stronie. Czy to jednak problem?
Dzisiaj – zdecydowanie już nie! W ofercie do zgarnięcia między innymi Colt Lancer z 1974 roku. Jest to pierwsze auto Mitsubishi zarejestrowane w Wielkiej Brytanii.

fot. Auto Auctions

Z 1974 roku znajdziemy również Colta Galanta, który był pierwszym pojazdem demonstracyjnym brytyjskiego przedstawiciela. Kultowy Starion z 1988 roku także czeka na swojego kolejnego właściciela. Natomiast nowsze 3000 GT to absolutna ikona lat 90.

Militarne.pl sprzedaje swojego Hummera H1. Auto robi wrażenie, podobnie jak jego cena

Pasjonaci rajdowych klimatów nie będą absolutnie zawiedzeni! Na wystawie do niedawna stał jeszcze Galant 2.0 GTI z 1989 r. ubrany w sportowe barwy. Jeśli chodzi o przedział terenowy, do kupienia jest także Jeep CJ-3B, czyli wojskowy Mitsubishi produkowany na licencji Jeepa, oraz L200 desert warrior, który zaliczył nawet epizod w programie „Top Gear”.

Aukcję organizuje brytyjska firma Auto Auction. Podsumowując: wystartuje 1 kwietnia 2021 r. i nie jest to wcale żart! Te wyjątkowe modele Mitsubishi z pewnością szybko znajdą nowych nabywców!