newsy

Auto jednej z najbardziej kontrowersyjnych piosenkarek na sprzedaż. Może mieć je w sumie każdy…

Wygląda stylowo, jest czerwone, to jeszcze szybsze. Korzenie ma stuprocentowo włoskie. Wiecie już co to za auto? Nie, to nie Ferrari. To Alfa Romeo Spider!

Alfa Romeo Spider to auto całkiem dobrze znane. Choć zbyt często nie pojawia się na wielu zlotach aut zabytkowych, chyba wiem, dlaczego. Kojarzycie ten okropnie długi tył? Alfa Romeo Spider pierwszej generacji produkowana była w latach 1966 – 1994. To całkiem długo, nie? No właśnie. Na kupno tego wozu załapała się nawet Lady Gaga. Trzeba przyznać, że mają ze sobą wiele wspólnego – zarówno Spider, jak i piosenkarka są pełni kontrastów.

zdj. Bring a Trailer, aukcja

Auto Lady Gagi na sprzedaż. Za ile?

Czerwona Alfa Romeo piosenkarki to egzemplarz wyprodukowany po trzecim lifcie. Jest to więc model z 1986 roku. Auto od gwiazdy odkupił były kierowca Formuły 1, Eddie Irvine. Namawiał on Gagę, by poszła jego śladami i również podpisała się na aucie. Dziwnym trafem ta jakoś nie miała na to ochoty, a wóz obecnie jest do wylicytowania za całkiem ciekawe pieniądze.

Aukcja kończy się za dwa dni, a najlepsza oferta obecnie wynosi około 30 000 złotych. Hot or not? Znam ten sam model wystawiony w Warszawie za niecałego 70 000 zł. Jest młodszy o cztery lata, warto o tym pamiętać. Pięciobiegowy manual, 2-litrowy silnik i 120 KM na pokładzie.

zdj. Bring a Trailer, aukcja

Powiem Wam szczerze, że nie kupiłabym tego wozu. Dlaczego? Nie gustuję w takich Spiderach. Jeśli miałabym już wybierać, zdecydowanie skusiłabym się na drugą generację tego modelu, produkowaną w latach 1993 – 2004. Absolutnie nie trafia do mnie ten design, ale jak doskonale wiecie – DZIWNE rzeczy mnie do siebie przekonują.

Jeśli jednak Wy marzycie o ciekawym klasyku do 30 tysięcy złotych – ta okazja być może jest dla Was. Pamiętajcie jednak, że czasu do namysłu nie zostało wiele. Aukcja kończy się za dwa dni, dokładnie 16 lutego. Może warto zaryzykować i przede wszystkim wejść w posiadaniem wozu z historią?

Zdjęcie główne: Bring a Trailer