newsy

Japońskie wozy mogą wyglądać retro i amerykańsko. Przykładem Toyota RAV4

Japońskie wozy coraz częściej przerabiane są według indywidualnego uznania. Japońska firma poszła o krok dalej i zmienia je na wersje retro… w stylu amerykańskim.

Japońskie wozy to kwintesencja prostoty, która może bardzo szybko się znudzić. Przeróbek samochodowych świat do tej pory odnotował już tysiące. Japońska firma, Mitsuoka, odpowiedziała więc na potrzeby rynku i od lat przerabia nowoczesne modele tak, by wyglądały bardziej retro. Efekt jest zaskakujący! Tym razem padło na Toyotę RAV4, która prezentuje się świetnie w mocno amerykańskim designie.

Japońskie wozy mogą być amerykańskie

Mitsuoka udowadnia, że japońskie auta nie muszą być wcale nudne. Ta mała firma zajmuje się przerabianiem wielkoseryjnych i popularnych modeli samochodów na styl mocno retro. Kiedyś styliści czerpali jedynie z kultury brytyjskiej, dzisiaj nawiązania odnoszą się do całego świata, także do Stanów Zjednoczonych. Dowodem tego jest najnowsze dzieło – Mitsuoka Buddy.

Proporcje i wygląd wozu już z daleka przypominają popularny w Japonii, i na świecie, model. To właśnie RAV4. Przeróbka, według opinii wielu obserwatorów, prezentuje się świetnie!

Taka konstrukcja dostępna jest jedynie na rynku japońskim. Nie jest to jednak wielka przeszkoda, istnieje przecież import prywaty. Zamówienia na konkretne egzemplarze ma ruszyć pod koniec listopada.

Mitsuoka nie od dzisiaj pokazuje, że ich projekty są nie do podrobienia. Małą zapowiedź modelu możecie obejrzeć tutaj:

Zdjęcie główne: Mitsuoka