klasyk do porannej kawki

Magdalena i jej Mercedes C124. Wymarzone coupe dziewczyny wciąż się zmienia!

Magdalena i jej Mercedes C124 budzą niemałe emocje. W coupe wprowadzono liczne zmiany, nie tylko stylistyczne, jakie wymarzyła sobie dziewczyna. Jakie są plany na auto?

Dlaczego akurat Mercedes C124?

Magdalena przyznaje szczerze, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zanim skończyła 18 lat i zrobiła prawo jazdy, pamięta jak pokazywała tacie zdjęcia Mercedesa w124 i mówiła, że właśnie taki samochód jej się podoba i będzie kiedyś takim jeździć.
Przez myśl jej nawet nie przeszło, żeby mogła poruszać się autem innej marki. I faktycznie tak się stało – pierwszym autem Magdaleny zostało bordowe W124, a po latach udało jej się znaleźć wymarzoną wersje coupe!

Dlaczego wybór padł akurat na ten egzemplarz?

Ten egzemplarz spełniał dwa wymagania Magdaleny – przede wszystkim był czarny! Dziewczyna zawsze marzyła o czarnym coupe. Nie musiał być zgodny z vinem – nie tego szukała! To miało być coś, w czym się zakocha, po prostu. Drugi must have to silnik. I tutaj miał być albo 2.2l, albo 3.2l, bo te konkretne były mniej awaryjne. Na początku dziewczyna sądziła, że Mercedes będzie jej samochodem na co dzień, więc spalanie większego silnika mogło okazać się problemem. Jednak jak domyślacie się, teraz auto staje się powoli projektem i wyjeżdża coraz rzadziej z garażu. Dumna właścicielka znalazła idealne coupe, dosłownie na drugim końcu Polski. Cena? Około 21 tysięcy zł.

Jak Mercedes C124 wyglądał w momencie zakupu?

Właścicielka nie powiedziałaby, że auto w dniu zakupu było w złym stanie. Poniżej kadr z dnia zakupu auta.

Co zostało zrobione w aucie?

Magdalena skrupulatnie wyliczyła liczne zmiany, jakie zostały dokonane w aucie. Oto one:

  • na aucie jest założony pełen pakiet zewnętrzny Brabusa (laminat),
  • założony tłumik końcowy na zamówienie, na wzór oryginalnego Brabusa,
  • auto jest obniżone, na sprężynach eibacha,
  • założone oryginalne trójramienne felgi Brabusa – Monoblock II, poddane polerce wibracyjnej,
  • zamontowane tylne lampy i tylna blenda oryginał Hella Black.


Poza tymi zmianami to wciąż pojawia się niekończąca się liczba napraw, typu: uszczelka pod głowicą, przepustnica, wiązka silnika, zbieżność, układ kierowniczy, hamulce, szyby, zegary itd.

Gdzie można podglądać auto od kulis?

Magdalena prowadzi na bieżąco TikToka o Mercedesach. Tam możecie posłuchać nieco więcej o Gwieździe i być na bieżąco ze zmianami w aucie 🙂 Obserwujcie też @drapellam. Na Instagramie dziewczyna działa od niedawna, a tam w roli głównej zobaczycie dwa Mercedesy. Śledźcie również @money_mistakes – nazwa nie jest tu bez znaczenia! 😉

Jakie są roczne koszty utrzymania klasyka?

Magdalena nagrała o tym już jeden filmik na TikToku, ale przekonuje, że mogłaby nagrać takich dziesiątki. Tak jak wszyscy ostrzegali – to naprawdę jest studnia bez dna. Po kilku/kilkunastu tysiącach złotych dziewczyna przestała po prostu liczyć. Rocznie to zależy, jak duże plany macie na kolejny sezon!

Na jakich zlotach będzie Mercedes C124 Magdaleny?

W tym roku auto i Magdalena na pewno pojawią się jeszcze na Kaszëbë Low 2022 i pewnie będzie również kilka bardziej spontanicznych, mniejszych, trójmiejskich zlotów. Dziewczyna szybko dodaje: „Zadaj mi to pytanie za rok, czy za dwa to, wtedy wejdziemy już na inny poziom 🤫”

Czy Magdalena robi coś sama przy aucie?

Często zobaczycie dziewczynę na kolanach, szorującą felgę, czy leżącą na ulicy pod autem w trakcie sprawdzania, czy aby na pewno nic z auta nie wypadło ;). A tak poważnie to właścicielka wciąż się uczy, chodzi z chłopakiem do garażu i dużo słucha.

Czy codzienna praca jakoś wpływa na Twoje użytkowanie klasyka w sezonie?

Auto tak naprawdę coraz rzadziej wyjeżdża z garażu. Dziewczynie szkoda jest poświęconego mu czasu i pieniędzy. Nareszcie ma dla niego garaż na zimę, więc kiedy tylko pojawi się pierwsza sól na drogach, Mercedes zapada w sen zimowy! Żeby dostać się do pracy, która zresztą też związana jest z marką spod znaku gwiazdy, właścicielka musi radzić sobie inaczej!

Kilka słów do dziewczyn, które chcą zacząć przygodę z klasyczną motoryzacją

Dziewczyny…nie bójcie się zacząć! Ci wszyscy faceci dookoła kiedyś też nie potrafili przykręcić koła 😝 Nie słuchajcie nieprzyjemnych słów rzucanych w Waszą stronę lub, że to, co robicie, nie ma najmniejszego sensu! Skoro coś kochacie, to nie wolno się poddawać! 💪🏻

zdjęcie główne: Anzafoto