newsy

Nowy projekt BMW ukoi zszargane nerwy. Jest otwierana przednia szyba i miejsce na przestronny salon

Nowy projekt BMW o nazwie Mini Vision Urbanaut został stworzony, by móc zaspokoić wielu odbiorców. W projekcie nie zabrakło kilku smaczków.

Nowy projekt BMW oferuje sporo miejsca wewnątrz auta i stawia na wszechstronność. Pojazd nadal zajmuje minimalną powierzchnię i podkreśla ideę marki Mini. Stawia ona bowiem od zawsze na inteligentne wykorzystanie miejsca. W Mini Vision Urbanaut rozszerzono prywatną przestrzeń, tworząc ją zupełnie na nowo.

Nowy projekt BMW jest kosmiczny

Według BMW ich najnowszy projekt zachęca do złapania oddechu, zatrzymania się na moment. Samochód ma stać się zaciszem, przystanią, gdzie można na chwilę odpocząć. Można też pracować w skupienia podczas podróży.

Pasażerowie wchodzą do innowacyjnej kabiny przez duże przesuwne drzwi z boku samochodu. Najnowocześniejszy mechanizm przesuwno-obrotowy to idealna konstrukcja do miasta, w których przestrzeń jest na wagę złota. Nie ma innych drzwi po stronie kierowcy ani po stronie pasażera.

– wyjaśnia Oliver Heilmer, szef Mini Design.

Niezwykle elastyczny układ czterech miejsc stanowi podstawę jasnego wnętrza. Dwa przednie siedzenia są zaprojektowane tak, aby mogły się obracać. Oparcia tylnych siedzeń można składać ręcznie (lewe tylne siedzenie) i obracać (prawe tylne siedzenie). Kiedy samochód stoi, deska rozdzielcza obniża się, a miejsce kierowcy staje się wygodnym kącikiem do siedzenia – tak zwaną „leżanką”.

BMW Group images

Widzieliście ten nowy koncept car z technologią optycznego kamuflażu? Stawia na pełną autonomiczność

Dodatkowo przednia szyba może być otwierana do góry podczas postoju. Z pewnością może to zwiększyć interakcję auta z otoczeniem i stwarza przyjemniejszy klimat na przykład podczas szybkiej przerwy w trasie. Tymczasem ciemniejsze otoczenie tylnej części kabiny zapewnia spokojniejszą przestrzeń – tak zwany Cosy Corner. Ta strefa zachęca pasażerów do spędzenia czasu według własnego pomysłu.

Zdjęcie główne: BMW Group images