klasyk do porannej kawki

Piaggio Vespa – kompaktowy środek transportu dla każdego. Ten egzemplarz zachwyca

Vespa to jeden z bardziej kultowych środków transportu, z premierą w 1946 roku. Omawiany egzemplarz przyprawia o szczery uśmiech!

Piaggio Vespa kojarzona jest niemalże przez wszystkich. Jeśli nie z nazwy, to na pewno z wyglądu. Nie sposób pomylić tego skutera z żadnym innym. Uniwersalny kształt, dobrze znane silniki. To idealny środek transportu do zakorkowanego miasta, który daje niezapomniane uczucie wolności w gorące, wakacyjne dni.

Być może nieco się zdziwicie, bo my na przekór stereotypom, chcemy udowodnić, że Vespa świetnie prezentuje się również w jesiennej kolorystyce.

W związku z tym zabraliśmy ten egzemplarz w jesienną scenerię. Model do zdjęć trafił nam się idealny. Nic, tylko się zachwycać!

Piaggio Vespa – zakochasz się od razu

Nazwa tego modelu w języku polskim oznacza Osę. Nazwa ta doskonale określa kształt skutera. Właśnie on spopularyzował ten rodzaj jednośladów. Pojazd kierowano do masowego odbiorcy, przede wszystkim dzięki prostemu silnikowi dwusuwowemu. Biegi zmieniało się tutaj poprzez przekręcenie lewej manetki. Ówczesne Włochy potrzebowały właśnie takiego środku transportu, głównie przez brak jakiegokolwiek mu podobnego. Do dzisiaj z linii produkcyjnej Vespy zjechało 39 wersji.

Fotografowany przez nas egzemplarz to świetnie zachowany model Vespy 50 z 1982 roku. Kilka lat temu przeszedł gruntowny remont i dzisiaj wyróżnia się z tłumu mu podobnych. Dzięki uprzejmości właściciela maszyny, który jest Grekiem mieszkającym w Polsce już trzydzieści lat, mogliśmy zabrać Vespę na te wyjątkowe zdjęcia. W związku z pochodzeniem właściciela, skuter ma nawet oryginalne, greckie tablice rejestracyjne!

Ten model to przede wszystkim świetny środek komunikacji, który przyspiesza przemieszczanie się po zakorkowanym mieście. Prezentuje się również rewelacyjnie, dzięki czemu jazda nim to prawdziwa przyjemność. Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz spotkamy się z panem Iliasem, właścicielem Vespy. To nie tylko bardzo ciepły człowiek, ale i wielki pasjonat motoryzacji. No, i nie widzieliśmy jeszcze wszystkim jego skarbów!