newsy

Audi RS2 coupe to projekt niemieckiego tunera. Nowoczesny i z pazurem

Audi RS2 coupe może być świetnym uzupełnieniem kultowego RS2 Avant. Mówiło się, że brakuje dobrego coupe, które mogłoby zastąpić Quattro. Pojawiła się na to szansa.

Audi RS2 coupe ma nawiązywać do RS2 sprzed lat. To sportowy samochód, z nadwoziem typu kombi, zbudowany na bazie modelu 80. Ten wyjątkowy wóz powstał przy współpracy z firmą Porsche. Wiele elementów z nadwozia pochodzi z innych modeli Porsche – lusterka boczne, kierunkowskazy przednie w zderzaku, pompa paliwowa z modelu 911 (964) czy układ hamulcowy z modelu 968 Club Sport. Audi RS2 Avant produkowano od marca 1994 do lipca 1995 i w swojej klasie wyróżniał się przede wszystkim napędem na obie osie, który był w stanie okiełznać dużą moc wozu. RS2 z turbodoładowanego, pięciocylindrowego silnika o pojemności 2226 cm³ wyciąga bowiem 315 KM.

Audi RS2 coupe – co może pokazać?

Choć Audi RS2 coupe jeszcze nie powstało, a świat zobaczył jedynie wizualizację, projekt już rozbudza wszystkie zmysły. Stoi za tym Prior Design, niemiecki tuner samochodów, który przygotował wizję kultowego RS2 ze sportowym nadwoziem. Tak naprawdę jest to owoc współpracy Prior Design, JP Performance i Dr. Crazy. Całość prezentuje się rewelacyjnie.

materiały prasowe/Prior Design

W tym roku mija 40 lat od premiery rajdowego Audi Sport Quattro. Z tej okazji pojawi się w sprzedaży pakiet, który będzie nawiązywał stylistycznie do minionej epoki. Ten muskularny body kit inspirowany jest współczesnymi modelami Audi RS. Ozdabiają go elementy podobne do tych z oryginalnego Quattro. W zestawie znalazły się przednie i tylne zderzaki, przedni spojler, błotniki, boczne listwy, tylny dyfuzor. Nadwozie zostało poszerzone, a maska ma charakterystyczne wloty powietrza.

Z tyłu natomiast znajduje się spojler z zupełnie odnowionym zderzakiem, z nowoczesnymi, owalnymi końcówkami rur wydechowych i dyfuzorem. Reflektory zostały znacząco odświeżone, zaciski i tarcze hamulcowe pochodzą z Audi Sport. W kabinie znajduje się pełna klatka bezpieczeństwa.

Wizualizację projektu możecie zobaczyć tutaj:

Pakiet stylistyczny – ile kosztuje?

W związku z jubileuszem Audi Quattro, Prior Design stworzy jedynie 40 szerokich zestawów dla Audi 80 Coupe. Data rozpoczęcia sprzedaży zostanie ogłoszona pod koniec tego miesiąca. Cena pakietu stylistycznego została określona na 5798 euro, czyli około 27 tysięcy złotych.

Zdjęcie główne: materiały prasowe/ Prior Design