newsy

Chevrolet odnaleziony po latach postoju w zamknięciu. El Camino wyjechał z fabryki w 1960 roku

Chevrolet El Camino pierwszej generacji został znaleziony po wielu latach zamknięcia. Ma rdzę i widoczne ubytki. Model produkowano jedynie 2 lata.

Chevrolet El Camino to pickup segementu E, produkowany w swoim pierwotnym wyglądzie jedynie przez 2 lata. Pick-up Chevroleta cechował się długością nadwozia równą 5360 mm przy rozstawie osi 3000 mm. Egzemplarz odnaleziony po latach zapomnienia pod maską skrywa silnik 5,3 litra V8. Niestety, nie jest to oryginalny silnik…

Chevrolet El Camino znaleziony po latach

El Camino wyprodukowano jedynie około 14 000 egzemplarzy, jest to więc mocno niespotykane już dzisiaj auto. Ten 60-letni egzemplarz nie wygląda idealnie, ale z pewnością można nazwać go niecodziennym odkryciem. Przyda mu się gruntowna renowacja. Silnik, choć nieoryginalny, sprzężony jest z 3-biegową manualną skrzynią biegów.

Nowy nabywca najprawdopodobniej dostanie także oryginalne fabryczne radio i zestaw wskaźników. Licznik kilometrów na blacie wskazuje 98 677 mil, czyli około 158 805 km. Nie wiadomo jednak, czy te liczby są prawdziwe.

El Camino jest na sprzedaż. Najprawdopodobniej nie sprzeda się jednak za zbyt wysoką kwotę. Obecnie na aukcji najwyższa zaproponowana cena za niego wynosi 500 dolarów, czyli około 2000 zł. Idealny dla polskich graciarzy, ktoś coś?!

Kolekcja 130 zabytkowych aut za ponad $2.5 mln. To kolejny samochodowy barn find!

El Camino nie jest zbyt popularny w Europie. Powstało aż 5 generacji tego modelu, ostatnia była produkowana do 1987 roku. Model stał się naturalnym konkurentem dla Forda Ranchero.

Podsumowując, Ranchero wyposażono we wzmocnione zawieszenie przejęte z wytrzymalszych konstrukcji kombi Forda, Chevrolet zaś przejął do El Camino zawieszenie ze swoich standardowych modeli osobowych, przez co ładowność tego auta wynosiła niecałe 300 kg.

Zdjęcie główne: aukcja Ebay