newsy

Kultowy Peugeot 205 GTI z certyfikatem autentyczności? To nowy, francuski projekt

Peugeot 205 GTI z certyfikatem autentyczności? To z pewnością kultowe już auto, o które bardzo ciężko w stanie idealnym. Zazwyczaj ceny sięgają kosmosu, a stan techniczny i blacharski wciąż pozostawia coś do życzenia. Jest jednak na to ratunek!

Koniec z kupowaniem kota w worku. Pojawiła się okazja, by wejść w posiadanie profesjonalnie odnowionego Peugeota 205 i to w nie byle jakiej wersji – to prawdziwe 1.9 GTI. Nie wierzycie? Auto ma certyfikat autentyczności!

Peugeot 205 GTI z certyfikatem

Chcielibyście wejść w posiadanie oryginalnego Peugeota 205 w wersji z silnikiem 1.9l? Z okazji 210-lecia marki Peugeot, stowarzyszenie L’Aventure Peugeot postanowiło odrestaurować i sprzedać historyczne modele ze swojej floty. Prace warsztatowe będą odbywały się w Muzeum L’Aventure Peugeot w Sochaux. W związku z tym, co ciekawe, po zakończonej renowacji otrzymają one certyfikat potwierdzający ich zgodność z oryginałem.

Jako pierwszy na warsztat idzie czarny Peugeot 205 GTi z silnikiem 1,9 l. Specjaliści różnych dziedzin motoryzacyjnych będą mieli okazję pokazać, co potrafią. Mechanicy, tokarze, rymarze i blacharze – łączcie się!

Nietypowa działalność stworzyszenia

Taka nietypowa działalność stowarzyszenia będzie możliwa, dzięki dostępowi do części zamiennych. Organizacja ma na koncie 7 lat działalności, a ich magazyn już dawno zmienił się w magazyn części. Gdy jakichś części po prostu brakuje, wykonywane są w technice druku 3D.

Samochody dopieszczone pod czujnym okiem „Parl’Aventure Peugeot” będzie można oglądać już w 2021 roku na oficjalnej stronie internetowej.

To z pewnością niesamowity projekt. Wielu pasjonatów starych, francuskich wozów zapewne zaciera ręce, jednak wciąż nie wiadomo, jakie ceny osiągnął wspomniane projekty. Wszystkiego dowiemy się zapewne już na początku 2021 roku.

Zdjęcie główne: Peugeot/ materiały prasowe