felieton

Podsumowanie 2021 – co, gdzie, kiedy? Czyli co już było, a co dopiero planujemy

Podsumowanie 2021 roku to okazja, by powiedzieć, co się udało, a nad czym przez następne 365 dni będziemy pracować. Trzeba przyznać, że plany są ambitne.

Podsumowanie 2021 – sukcesy małe i duże

Podsumowanie 2021 roku warto przede wszystkim zacząć chronologicznie. Zaczynamy!

STYCZEŃ

Na początku stycznia poznałam się w końcu z Zuzanną, której teksty mogliście przeczytać na łamach girls-classic.pl. Pracowaliśmy grupowo również nad projektem „złoty Golf II” z k-jetem, a każda kolejna diagnoza była jeszcze mniej trafiona! Ale, nieważne gdzie i jak, ważne z kim, więc z tego miejsca chciałabym wszystkim podziękować! Ostatnią nadzieję również pokładaliśmy w Mercedesie W124 przedlifcie, ale niestety, blacha powiedziała „papa” i nie było już co ratować. Również w styczniu, dzięki uprzejmości Fabryki Klasyków udało się nam zrobić te wyjątkowe kadry z A124 AMG. Dodatkowo w Magazynie Classicauto pojawiły się moje zdjęcia z Volvo 740.

LUTY

W lutym odbyła się sesja zdjęciowa Jaguara XJ40, a jej kulisy możecie obejrzeć tutaj. Również w lutym udało mi się namówić Zuzannę i właściciela pięknej, błękitnej Wołgi na wspólne zdjęcia. To był naprawdę mroźny dzień. Efekty sesji znajdziecie tutaj. W lutym również sprzedaliśmy złotego Golfa II i zaczęliśmy reanimować Wartburga (m.in. stacyjka).

MARZEC

W marcu, razem z Zuzanną, wzięłyśmy udział w Rajdzie Pań. Poszło nam świetnie, byłyśmy w prawie na końcu listy, ale… kulisy tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj!

W marcu namówiłam również Zuzannę na kolejną sesję zdjęciową, tym razem z jej E36. W marcu nagrałyśmy również odcinek z Małgorzatą i jej Mazdą 323. Byliśmy również na charytatywnym spocie.
W kolejnym Magazynie Classicauto ukazały się moje zdjęcia, tym razem z Hondą CRX. Golfik miał swoje uruchomienie na wiosnę! Przeprowadziłam również pierwszy cykl „to Wy decydujecie o moim moto dniu”.

KWIECIEŃ

W kwietniu odebrałam pierwsze, próbne gadżety z logo Girls Classic. Wyglądały super!

Girls Classic stało się również ambasadorem marki piwa rzemieślniczego High Octane. To była ogromna przyjemność współpracować z chłopakami.

Pod koniec miesiąca zorganizowaliśmy nasz wspólny event razem z grupą Wild Shooters pod nazwą „Miasto budzi się”, a na naszym kanale na Youtubie mogliście obejrzeć pierwszą część poświęconą Mazdzie 323 BD.

MAJ

W maju ponownie odwiedziliśmy Maćka i nagraliśmy odcinek, w którym opowiedział o swoim Junaku wyciągniętym z szopy po ponad 40 latach. Nagranie stało się absolutnym hitem i do dzisiaj zdobywa nowych odbiorców!

Udało się również sfotografować Fiata Coupe Michała, które poszło na sprzedaż. Spędziliśmy świetny czas 3 maja, czyli w 43. rocznicę rozpoczęcia produkcji Poloneza w FSO.

Odwiedziłam swój pierwszy spot miłośników Saabów! Zrobiliśmy super porównanie zaniedbanej Skody Favorit z egzemplarzem Kamila, na który chucha i dmucha. Dzięki uprzejmości Kaczor&Cars udało się nam nagrać zestawienie mojego starego Golfa II z najnowszym Golfem VII GTE. Zobaczycie je tutaj.

Z ekipą Porsche Classic Club spędziłam super weekend na klasycznym wyjeździe posiadaczy Porsche. Kilka zdjęć możecie zobaczyć tutaj.

CZERWIEC

Na początku miesiąca odbył się zlot Girls Classic, na którym miałam okazję Was poznać! Golfem wybrałam się do Radomia, gdzie po ponad dwóch latach udało się spotkać z nowymi właścicielami Peugeota 205 Green, rozmowę z nimi znajdziecie tutaj.
W czerwcu również odbyły się Drugie Urodziny Girls Classic. Na imprezie pojawili się zaprzyjaźnieni fotografowie – WladMotive, Photo Lady M. Spotkanie było naprawdę świetne, ciesz się, że udało się zorganizować ten rajd połączony z grillem.
Oficjalnie pożegnaliśmy się Mercedesem W124. Zaczęliśmy regularnie odwiedzać Amcarowe Wtorki i robić z tych spotkań relacje foto, jak i wideo – zerknijcie tutaj:

LIPIEC

Na początku miesiąca odwiedziliśmy Urodziny Inwestuj w Klasyka. Zjechało się kilka ciekawych wozów.

Również golf II miał szansę zaprezentować się na Klasycznym Koneserze.


Przeprowadziłam również charytatywną sesję zdjęciową z Peugeotem 306.

A dodatkowo, w przeddzień moich urodzin, zaliczyliśmy oficjalne urodziny Fiata 500.

WAKACJE

Jeszcze przed wakacjami sprzedałam Saaba 900, za którym naprawdę mocno tęsknię. Wakacje tak naprawdę spędziłam w województwie lubelskim, gdzie próbowałam przywrócić do życia swój kolejny zakup, Lancię Kappę. Niestety, okazało się, że auto ma uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Jak się domyślacie naprawy nie były łatwe, a efektu tak naprawdę nie widać do dzisiaj 🙁

Dzięki uprzejmości Bartka, (dzięki!), udało się nam zrobić spontaniczne zdjęcia krótkiemu Patrolowi, a dodatkowo nieźle… przestraszyć się podczas jazdy w terenie tym wozem.

Z ciekawszych rzeczy, jako media wpadłyśmy na Low Festiwal. Oj, działo się!

PAŹDZIERNIK

Na początku miesiąca, ze względu na brak klasycznego samochodu gotowego do jazdy, wynajęliśmy pankową Multiplę i tak oto podjęliśmy współpracę z tą wypożyczalnią aut na minuty. Efekt naszej podróży „niepełnosprawnym delfinem” obejrzycie tu:

W październiku również nagraliśmy krótki materiał o Golfie II na czarnych tablicach wyciągniętym po latach stania w garażu. A pod koniec miesiąca wybrałyśmy się na Rajd Nitów i Korozji, skąd możecie oglądać obszerną relację fotograficzną tutaj.

LISTOPAD

Początek miesiąca przyniósł targi Retro Motor Show w Poznaniu, a kilka dni później zorganizowaliśmy wspaniałą rocznicę rozpoczęcia produkcji w FSO. Zobaczcie tę relację! Kilka dni później pojawiłam się w Melo Radio, by opowiedzieć o tym, co było i co planujemy na kolejne akcje.

Kolejny filmik, tym razem z pankowym Fiatem 125p, powstał z okazji 54. urodzin modelu. Zobaczcie, jak nam poszło.

W tym miesiącu zaczęła pisać dla nas w co drugą niedzielę Chujowa Pani Mechanik. Jej teksty pokochaliście niemalże od razu!

GRUDZIEŃ

Ten miesiąc był dla nas naprawdę aktywny. Chętnie kupowaliście nasze gadżety motoryzacyjne i kalendarze, które jeszcze są do domówienia! Jak się okazało, nasze tematyczne bombki i akcesoria okazały się niejednokrotnie strzałem w 10! podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Wam!

Podsumowując: na Yotubie udało się nam osiągnąć liczbę obserwujących równą ponad 1000 osób, nasze profile w social mediach rozwijają się, a sklep staje się coraz bardziej rozpoznawalny. Dla mnie to już jest ogromne osiągnięcie i mam nadzieję, że rok 2022 przyniesie nam jeszcze więcej dobrego.

Plany na 2022 rok?

Zapytacie pewnie, jakie są nasze plany na kolejny rok. Przede wszystkim dawać z siebie jeszcze więcej i zaskakiwać Was kolejnymi nowościami.
Nasz sklep shop.girls-classic.pl ma już ponad pół roku i powoli mogę stwierdzić, że naprawdę zaczyna się Wam podobać i zachęca do eksplorowania asortymentu. Zależy nam na zróżnicowanej współpracy z innymi twórczyniami hand made, dlatego spodziewajcie się naprawdę świetnych nowości i ciekawych współprac jeszcze przed zbliżającym się sezonem 🙂

Chcemy również wrócić do pokazywania Wam naszych chaotycznych napraw, właśnie na kanale NaprawKlasyka.pl.

A co wyjdzie jeszcze w praktyce? To się okaże!

Buziaki!