newsy

VOLVO wciska hamulec. Emocjonalny film ma przekonać największych sceptyków

W 1958 roku Volvo wprowadziło pasy bezpieczeństwa w autach i obowiązek ich zapinania. Teraz idzie o krok dalej – blokuje prędkościomierz w trosce o pasażerów.

Volvo zdecydowało się na kolejny krok, jak tłumaczy, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących samochodami osobowymi. Dokładnie 62 lata temu, wbrew opinii mediów i specjalistów, producent wprowadził obowiązkowe pasy bezpieczeństwa w swoich samochodach.
Cały świat był zdania, że jest to „pogwałcenie praw człowieka”. Jak się szybko okazało, ten odważny krok ocalił wiele setek tysięcy istnień na całym świecie. Dzisiaj Volvo również staje się pionierem w swojej dziedzinie i idzie o krok dalej – wprowadza ograniczenie prędkości do 180 km/h. Takie auta znajdziemy w ofercie modelowej na rok 2021.

Volvo/materiały prasowe

Volvo wciąż z myślą o bezpieczeństwie

Nie bez powodu szwedzka marka samochodów osobowych kojarzy się na całym świecie z bezpieczeństwem. „Volvo. For Life” – głosi motto ich firmy. I rzeczywiście, cała marka dąży do tego, by być liderem w kategorii pewnych aut. Tak, jak pod koniec lat 50. XX wieku zaryzykowali i wprowadzili pasy bezpieczeństwa, tak teraz pragną ochronić swoich kierowców, i ich pasażerów, przed nadmierną prędkością.

Volvo wypuściło właśnie krótkie nagranie, w którym otwarcie mówi, że pasy bezpieczeństwa ocaliły milion podróżujących. Jednocześnie zachęca, by globalnie ograniczyć prędkość podróżowania do 180 km/h. Z pewnością jest to dobry postulat, biorąc pod uwagę to, co nieraz dzieje się na autostradach z nieograniczoną prędkością (Niemcy), czy w Polsce.

Nadmierna prędkość przyczyną wypadków

Volvo stawia tezę, że to właśnie zbyt duża prędkość jest przyczyną wielu wypadków na drogach. Zapewne znów pojawią się sceptycy, którym nie spodoba się ograniczanie dozwolonej prędkości na drodze. Co prawda, BMW i Audi w swoich samochodach od dawna ma ograniczniki do 250 km/h, i tutaj nikt nie poddaje tego krytyce. Volvo robi kolejny krok i nie zawaha się walczyć o nowe rozwiązanie, podobnie jak 62 lata temu.