felieton

Zloty samochodowe 2021 – jesień zapowiada się naprawdę intrygująco! Gdzie pojechać swoim klasykiem?

Zloty samochodowe 2021 – jesień zaskoczy wydarzeniami, którymi warto zakończyć sezon. Gdzie przyjechać swoim klasykiem i dobrze się bawić z innymi pasjonatami?

Zloty samochodowe 2021 – najciekawsze propozycje!

Zloty samochodowe 2021 – jesień nie pozwoli nam się zbytnio nudzić. I dobrze! Czas przedłużyć sezon i cieszyć się ostatnimi w miarę ciepłymi tygodniami, wypełnionymi licznymi wydarzeniami kończącymi wakacje. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń, na które warto się wybrać i pokazać swoim pojazdem. Gotowi?

1. GERMANFEST Melo na Molo 2021

Jak zapowiadają organizatorzy, BMW Syndykat, jest to wielkie zakończenie sezonu z topowymi projekty sceny BMW. Sobota, 4 września, jest dniem otwartym dla gości. Na czerwonym dywanie mają prezentować się samochody, przewidziany jest również przejazd aut. Impreza odbywa się w Centrum MOLO, tuż przy Zalewie Sulejowskim, od piątku od 14:00 do niedzieli do 12:00.w

GDZIE: Centrum MOLO, tuż przy Zalewie Sulejowskim

KIEDY: 3-5.09, piątek 14:00 – niedziela 12:00

2. Zakończenie Sezonu Motocyklowego 2021 BK PL I

Zakończenie sezonu z motocyklem w tle. W Hotelu Izabella, w Puławach, szykuje się naprawdę ciekawe wydarzenie. Koszt uczestnictwa to 295 zł. Impreza trwa od piątku od 14:00 do niedzieli do 14:00. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

GDZIE: Hotel Izabella, Puławy

KIEDY: 3-5.09, piątek 14:00 – niedziela 14:00

3. XVII Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych

W dniach 4 – 5 września po raz siedemnasty organizowany jest Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych. Pierwszego dnia tradycyjnie zaplanowany jest rajd turystyczny z Wołomina do Broku, następnego zaś dnia przejazd kolumną i zwiedzanie interesujących miejsc na terenie powiatów wołomińskiego i ościennych. Udział w imprezie jest bezpłatny, zaś ilość załóg ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisywać się można pod adresem: bonskikarol@gmail.com.

GDZIE: Wołomin, ul. Ogrodowa 4

KIEDY: 4.09, 9:00

4. Zakończenie wakacji klasycznie | Polsat Plus Arena Gdańsk

Zjednoczenie Graciarzy Pomorze i ich przyjaciele znów zapraszają na imprezę, na której będzie można zobaczyć naprawdę ciekawe pojazdy. W Gdańsku mile widziane są zarówno auta produkcji polskiej, jak i oldtimery, youngtimery i freshtimery! By zapisać się do sekcji freshtimer, trzeba wypełni specjalny formularz dostępny na stronie wydarzenia!

GDZIE: Gdańsk, ulica Pokoleń Lechii Gdańsk 1

KIEDY: 5.09, 15:00-17:00

5. Low Fest 2021

Piąta edycja zlotu odbędzie się w Ośrodku Leśna Ryba w Starej Jedlance. Jest to urokliwe miejsce położone w lesie nad niewielkim jeziorkiem. Coś czujemy, że to będzie naprawdę „gruba” impreza!

GDZIE: Ośrodek Leśna Ryba w Starej Jedlance, woj. lubelskie

KIEDY: 3-5.09, piątek 16:00 – niedziela 14:00

6. Rajd bez Klimy

Impreza organizowana m.in. GarażKlasyków.pl! W samym środku wakacji – 11-12.09.21 uczestnicy wyruszą na rajd turystyczno-nawigacyjny dla samochodów klasycznych, zestawów kempingowych i kamperów. 
Start w Łodzi o godzinie 9:00 i malowniczymi drogami województwa łódzkiego i mazowieckiego chętni udadzą się w kierunku Wisły, by zakończyć zmagania rajdowe w okolicach Góry Kalwarii i Czerska. Zgłoszenia należy wysłać na adres: biuro@classiccarslodz.pl, a szczegółowy opis rajdu dostępny jest na stronie.

7. IV Lubiński Zlot Pojazdów Zabytkowych

Spotkanie właścicieli i miłośników klasycznych samochodów i jednośladów. Imprezie towarzyszyć będą prezentacje najciekawszych pojazdów, konkursy dla ich właścicieli oraz publiczności, warsztaty dla dzieci i wiele innych atrakcji. Zgłaszać swój udział można do 3 września.

GDZIE: Park Linowy Lubin

KIEDY: 11.09, 12:00-20:00

8. Youngtimers Show 2021

To kolejna ciekawa propozycja, tym razem w Dąbrowie Górniczej. W sobotę nad jeziorem Pogoria III, na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych, od godziny 12.00 będzie można zobaczyć wszystkie zaproszone pojazdy. W niedzielę od godziny 13.00 samochody również zjawią się pod Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

GDZIE: Dąbrowa Górnicza

KIEDY: 11.09, 12:00, do 12.09 do 17:00

9. Forza Italia 2021 – spotkanie miłośników motoryzacji i kultury włoskiej

To kolejne już spotkanie miłośników włoskiej motoryzacji. Tym razem spotykają się pod Pałacem w Rozalinie i wspólnie obchodzą ten wyjątkowy dzień w roku. Organizatorzy chcą stworzyć prawdziwe włoskie miasteczko, które zbierze sympatyków włoskiej myśli technicznej i dolce vita!

GDZIE: Pałac w Rozalinie

KIEDY: 18.09, 9:00-20:00

10. RK Classic Cars & Coffee

To pierwsza edycja imprezy przygotowana przez Radomskie Klasyki. Organizatorzy przewidzieli 80 klasycznych pojazdów na placu Corazziego w Radomiu, a do tego kawa, leżaki, food truck i chill. udział mogą wziąć pojazdy, których prezentacja modelu odbyła się najpóźniej w 1989 roku, a także wszystkie modele Poloneza i Fiata 126p niezależnie od roku produkcji. Organizator może dopuścić do udziału pojazdy nowsze niż wymienione powyżej, jeśli uzna to za stosowne. Tradycyjnie – więcej na stronie wydarzenia.

GDZIE: Plac Corazziego, Radom

KIEDY: 25.09, 15:00-19:00

I na koniec już, polecamy spoty Youngtimer Warsaw, które wróciły na żwirek pod Stadionem Narodowym w Warszawie. Pierwszy, środowy spot zaowocował frekwencją i świetną atmosferą. Oby kolejne były tak udane! Start o 19:00 w każdą środę miesiąca.

Gdzie planujecie się wybrać? Koniecznie napiszcie w komentarzu na Facebooku, może o czymś zapomniałyśmy 😉